2024. február 26., hétfő

PÁLYÁZATI MŰHELYFOGLALKOZÁSOK ÉS KIRÁNDULÁS

 

Elkezdődött a menTálentumok - Tehetségek lelki egészségének támogatása című pályázat foglalkozásainak megvalósítása a mohácsi Schneider Lajos AMI-ban. Első alkalommal Csabai Dorina Eszter mese és művészetterapeutát fogadhattuk intézményünkben, aki felsős gyermekek számára tartott meseterápiás foglalkozást. Egy indián népmesén és különböző totemállatokon keresztül jutottunk el a meséből kiindulva önmagunkba, hogy megtaláljuk azokat az erősségeket, amelyeket már birtoklunk, és meglássuk azokat a képességeket, amelyek eléréséhez még fejlődnünk, dolgoznunk kell önmagunkon, hogy birtokolhassuk.  A pályázati projekt következő állomásaként felsős növendékeinknek tartott drámapedagógiai foglalkozást Antoni Andrea drámapedagógus. A foglalkozáson népi ének, citera és cselló szakos tanulóink vettek részt. A foglalkozás célja az volt, hogy megtanuljunk bízni a másikban és önmagunkban, a verbális és nonverbális kommunikációnkat is használva adjunk át információkat egymásnak, szimbólumok, metaforák segítségével.
A menTálentumok - Tehetségek lelki egészségének támogatása pályázat kiegészítő tevékenységeként vállalt, szülők, hozzátartozók bevonásával történő legalább 4 órás interaktív, élmény alapú, a tehetségek támogatásához kapcsolódó szemléletformáló, csoportos program megvalósításaként Budapestre látogattunk 2024. február 7-én iskolánk 40 tanulójával. Ennek a kirándulásnak a fókuszában a FÉNY, az IDŐ és a MOZGÁS állt. A budapesti program első állomásaként megtekintettük a Light of Art Múzeumot, ahol a fényt, mint kreatív művészeti eszközt láttuk számos minőségében, szemkápráztató formájában. Ezután a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum Időgép című válogatását tekintettük meg egy Időkapszula című, múzeumpedagógiai foglalkozás keretében, melyen a gyerekek egyes műalkotásokhoz kapcsolódva maguk is alkottak, megpróbáltak belehelyezkedni az alkotó által láttatni kívánt világba. Az est megkoronázásaként a Recirquel társulat fantasztikus, Solus Amor című előadását tekintettük meg a Művészetek Palotájában, ahol a verbalitást teljesen mellőző, csak zenével, mozgással, akrobatikus és bábművészeti elemekkel gazdagított bámulatos produkciót tekintettük meg. Szülők, gyerekek, pedagógusok számára is hosszú távon maradandó, szép emlékekkel gazdagodva tértünk haza.

Nincsenek megjegyzések

Megjegyzés küldése