2023. március 29., szerda

NTP-INNOV 22 - HANGulatok 2 - Tanulás MásKÉPp pályázati projekt

 Márciusban is folytatódtak a pályázati projektek keretein belül megvalósuló műhelyfoglakozások a mohácsi Schneider Lajos AMI-ban. A HANGulatok 2 – tanulás másKÉPp pályázat következő állomásaként a pécsi Agócsy László Zeneiskola igazgatója, Sós Csilla látogatott el intézményünkbe, aki a Boldogságóra programot ismertette meg iskolánk tanáraival, illetve arról tartott interaktív foglalkozást, hogy miként lehet ezt a módszert beépíteni a művészeti órákba. Sok hasznos információval, gyakorlati tanáccsal gazdagodtak pedagógusaink. Egy másik időpontban Csilla boldogságóra foglalkozást tartott az iskola tanulóinak, ahol a szolfézsóra keretein belül mutatta be, hogy milyen módon lehet integrálni a Boldogságóra elemeit a zeneórákba. Elindult a TörténetSzövés 3 alkalmas projektmunka is, melynek első alkalmára 2023. március 18-án került sor iskolánkban. A pályázatban résztvevő gyerekeknek Kecskés Krisztina textiltervező tartott foglalkozást, ahol egy vetítés során ismerkedtek meg a gyerekek a szövés történetével egészen az őskortól napjainkig. Ariadné fonalának történetét diafilmen tekintették meg, és egy kartonból készített labirintus segítségével kooperatív játék keretén belül próbálták meg Thészeuszt eljuttatni a labirintus belsejébe, elkerülve a Minotauruszt. Ezt követően az ősemberekhez hasonlóan természetes anyagokkal, mint a len, a kender, a szalma és a bőr kezdték el a szövőkereteken szőni saját történetüket, melyet nagy lelkesedéssel alkottak meg. Áprilisban folytatják a közös munkájukat Kecskés Krisztina vezetésével.

Köszönjük a rendkívüli lehetőségeket Sós Csillának és Kecskés Krisztinának!
Nincsenek megjegyzések

Megjegyzés küldése